Golfistka Melecká byla patnáctá na turnaji LET v Soulu

foto Ilustrační foto - Česká golfistka Tereza Melecká, 3. června 2021.

Soul - Česká golfistka Tereza Melecká obsadila na turnaji Ladies European Tour (LET) v Soulu patnácté místo a zaznamenala na okruhu třetí nejlepší výsledek v kariéře. Pětadvacetiletá hráčka navázala na životní pátou příčku z dubnové akce v Johannesburgu, lepší umístění vybojoval už jen předloni na Skaftö Open u Göteborgu, kde skončila dvanáctá. Klára Davidson Spilková se z devátého místa po prvním dnu postupně propadla na konečnou 27. pozici. Turnaj vyhrála domácí hráčka Kim Hjo-ču.

Melecká v tříkolové soutěži zahrála 219 úderů a solidní výsledek zaznamenala navzdory velmi nepovedenému prvnímu dnu. V pátek spotřebovala na hřišti s normou 72 celkem 79 úderů a patřilo jí až 91. místo. Ve druhém kole ale deset ran ubrala a byla jednou ze tří nejlepších hráček druhého dne ovlivněného deštěm. Ve finále Melecká zahrála ránu pod par a znovu výrazně poskočila pořadím, tentokrát ze čtvrté desítky.

V Koreji to byl pro českou hráčku teprve třetí turnaj LET v sezoně. Vloni přišla o plnou účastnickou kartu a prvního startu se letos dočkala až ve zmíněné Jihoafrické republice. Při následném turnaji v Kapském Městě se jí tolik nedařilo a skončila na 62. místě.

Spilková zažila během turnaje opačný trend. Zahajovacích 72 ran už nevylepšila a v dalších kolech zaostala za hodnotou paru o tři a dva údery. Pro třetí českou reprezentantku Kristýnu Napoleaovou skončil turnaj po druhém kole, zejména kvůli pátečním 82 úderům obsadila až 90. místo.

Vítězka šesti turnajů elitního světového okruhu LPGA Kim Hjo-ču zahrála 206 úderů a o tři porazila Angličanku Charley Hullovou. Třetí skončila o další dvě rány zpět Jihoafričanka Casandra Alexanderová.